Barter Hizmetleri

Barter hizmeti, Zer A.Ş. ile çalışan tüm tedarikçi firmaların oluşan alacaklarına karşılık ihtiyaç duydukları ürünleri temlik modeliyle almalarını kapsamaktadır. Barter sürecinde, piyasadaki barter havuz modellerindeki yüksek fiyatlamaların ve açığa alım - satım işlemlerinin aksine; tedarikçilerimize ihtiyaçları doğduğu anda Koç Grubu Şirketleri’nin ürün ve hizmetlerinin avantajlı fiyatlarla sunulması hedeflenmektedir.

Barter Modeli ile İhtiyaçlarınızı Karşılayın

Turizm, otomotiv, sigorta, dayanıklı tüketim, bilişim ve benzeri birçok sektörde barter modelini kullanarak para kullanmadan ihtiyaçlarınızı karşılayabilir, tasarruf sağlayabilirsiniz. Araç kiralama hizmetlerinden Apple ürünlerine, seyahat harcamalarından özel sağlık sigortasına kadar birçok ihtiyacınıza sunduğumuz barter çözümleri ile yanıt bulabilirsiniz. Vadesi gelmemiş alacaklarınızı kullanarak veya liste fiyatlarının altında indirimli ürün ve hizmet almak istediğinizde yine alternatif barter çözümlerimizden faydalanabilirsiniz. Bunların yanında sunduğumuz barter hizmetleri ile yapılan ticaret hacmi kadar iş garantisi, müşteri hesaplarını bire bir yönetme, talepten faturaya kadar tüm süreci tek yerden takip gibi daha birçok ilave avantaj sağlarsınız.

Barter Sürecinin İşleyişi

İhtiyacınız olan ürün ve hizmetle ilgili talebinizi, şirketimize bildirmeniz halinde ilk olarak istenilen ürün bedellerine karşılık alacağınızın yeterli olup olmadığı veya sonraki dönemlerde bu alacağın oluşup oluşmayacağı ön uygunluk çalışması ile kontrol edilmektedir. Bu çalışmanın sonucuna göre ilgili nihai fiyatlandırmalar yapılarak teklifler tarafınıza iletilir. Teklif sürecinin onayı sonrası ürün ve hizmetlere bağlı olarak sözleşme aşamasına geçilir ve süreç tek elden yönetilerek proje bitene kadar takip edilir. Tedarikçilerimiz aynı zamanda, uzun dönemli alacaklarının tamamına ya da bir kısmına karşılık finansman çalışması hizmeti de alarak alımlarını barter modeli kapsamında vadelendirebilirler.