29 Ocak 2018

“Ülkem İçin” En İyi Uygulama Ödülünü Aldık

Çözüm ortaklarımızın kararlı çalışmaları ile hayat bulan projelerle, “Ülkem İçin” projeleri kapsamında Koç Topluluğu içinde Zer olarak “En İyi Uygulama” ödülüne layık görüldük.

“Ülkem İçin” Projesi, Koç Topluluğu şirketleri, çalışanları, bayileri ve tedarikçileri arasında sosyal sorumluluk olgusunu yaygınlaştırmayı hedefleyen bir çatı projedir. Teması iki yılda bir değişen proje kapsamında, toplumsal sorunlara karşı daha katılımcı bir tutum geliştirmek ve yerel gelişimi destekleyerek yaşam standardını yükseltecek projeleri hayata geçirmek amaçlanır.

2015-2017 yılı teması “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” olarak belirlenen Ülkem İçin Projesi’nde Koç Topluluğu olarak hedef, toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin nedenleri ve sonuçlarına dair kamuoyunda farkındalık yaratmak ve bütüncül bir yaklaşımla iş kültüründe ve sosyal hayatta daha eşitlikçi bir yaklaşım geliştirerek rol model olmaktır.

Bu kapsamda, Zer Çözüm Ortakları Zirvesi’nde, “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Ödülü” ile hem iş hayatında hem sosyal hayatta daha eşitlikçi bir yaklaşımın yerleşmesini, kadın - erkek arasında fırsat eşitliğinin sağlanmasını destekleyen uygulamaları ödüllendirmeyi hedefledik. Çözüm ortaklarımızdan gelen projeleri jüri üyelerimizle paylaştık ve 4 çözüm ortağımızın sürdürebilir projelerini;

Kadın İşi | Erkek İşi kategorisi ile Sarp Lojistik

İstihdamda Fırsat Eşitliği kategorisi ile Group M

Kadın işi | Erkek İşi ve İstihdamda Fırsat Eşitliği kategorileri ile ISS

Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine Duyarlı İşyeri kategorisi ile Borusan Lojistik’i

ödüllendirdik.

Çözüm ortaklarımızın kararlı çalışmaları ile hayat bulan projelerle, “Ülkem İçin” projeleri kapsamında Koç Topluluğu içinde Zer olarak “En İyi Uygulama” ödülüne layık görüldük.

Ödülümüzü Genel Müdürümüz Aykut Özüner, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç’un elinden aldı.

Sürdürülebilir sosyal sorumluluk projeleri için çalışmalarımızı aynı istekle devam ettireceğiz.

Sıradaki Haber