30 Ocak 2018

Zer Dijital Ekibinin Facebook Uygulama Başarısı

Zer Dijital Ekibi, Facebook Reklamları Üzerinden Koçtaş Fiziksel Mağazalarındaki Satışları Ölçümleyerek Türkiye'de Bir İlke İmza Attı

Zer Dijital Ekibi, Facebook Reklamları Üzerinden Koçtaş Fiziksel Mağazalarındaki Satışları Ölçümleyerek Türkiye’de Bir İlke İmza Attı

Facebook üzerinde Koçtaş reklamlarını gören ve etkileşime geçen kullanıcıların, fiziksel olarak mağazalara giderek gerçekleştirdikleri satınalmaları ölçümlendik. Çoğunlukla dijital ortamda görüntülenen reklamların, elektronik ortamlarda satınalmaya yöneltme beklentisini, bu ölçümleme ile farklı bir boyuta taşıdık.

Facebook “Offline Conversion Measurement” kapsamında, globalde en iyi uygulamalar arasına giren kampanya ile, kullanıcıların satınalma alışkanlıklarını online – offline karşılaştırmasıyla ölçümleyebildik.

Bu kampanya sonucunda 5,9 milyon kişiye erişildi. Reklamları gören kişilerin, fiziksel mağazalardan yaptığı alışverişlerin yatırım getirisi %6000 olarak gerçekleşti. Farklı reklam stratejileri uygulayarak dijital kanallarda gerçekleşen satışların 10 katı kadar fiziksel mağazalara satış sağladı.

Facebook tarafından yayınlanan başarı öyküsü detaylarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://www.facebook.com/business/success/koctas/

Sıradaki Haber