30 Temmuz 2018

Zer Zirve 2018'i “Next Level” teması ile 4 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirdik.

Her yıl farklı temalarla düzenlediğimiz Zer Zirve kapsamında, bu yıl Koç Topluluğu dışında hizmet verdiğimiz müşterilerimizi de etkinliğimizde ağırladık. “Next Level” temamızla önümüzdeki dönemde atacağımız adımları misafirlerimizle paylaştık.

Her yıl farklı temalarla düzenlediğimiz Zer Zirve kapsamında, bu yıl Koç Topluluğu dışında hizmet verdiğimiz müşterilerimizi de etkinliğimizde ağırladık. “Next Level” temamızla önümüzdeki dönemde atacağımız adımları misafirlerimizle paylaştık.

Bu yıl bize Zer Zirve’de Yapay Zeka ve Robotik konularının aslen ne olduğu, tecrübelerle gerçek hayatta nasıl kullanıldığı, hayata geçirilme sürecinde nelere dikkat edilmesi gerektiğiyle ilgili fikirlerini, doğru ve yanlış adımlarını aktaran birbirinden değerli konuşmacılar da eşlik etti.

Açılış konuşmasını Genel Müdürümüz Aykut Özüner gerçekleştirdi. Zer olarak sunduğumuz hizmetlerin kalitesini, teknoloji ve dijitalleşmeyle artırdığımızı ve bu doğrultuda mottomuzu “Yenilikçi Satınalma Çözümleri” olarak belirlediğimizi aktardı. Ek olarak teknolojik satınalma platformu Promena’da gerçekleştirilen modül yeniliklerinden, platformda hem müşterilerimize hem tedarikçilerimize alternatifler yaratan Promena Pazaryeri’nden, araç taşıma maliyetlerinde sağladığımız verimliliği operasyon süreçlerinde teknolojiyi de kullanarak rahatlatmayı hedefleyen Lojistik Platformu’ndan, personel taşıma hizmetimize IoT teknolojisiyle katmadeğer sağladığımız Zervis projemizden, şirketlerin tüm media yatırımlarını anlık görebildikleri ve raporlayabildikleri dijital platformumuz Holi’den, bağlantılı olarak Google ve Facebook desteği ile ölçümlü reklamlarla kobi ve bayilere satış konusunda destek olan Bayi Projesi’nden, kendi kataloglarımız dışındaki belli kategorileri sunduğumuz B2B platformumuz Ekozer’den bahsetti. Ek olarak benzer iyileştirmelerden çözüm ortaklarımız için geliştirdiğimiz, vadesi gelmeden nakit akışını sağlayan Tedarikçi Finansman Sistemi’ne değindi. Yeni hizmet alanlarından akaryakıt projemizde Opet ile başlayan işbirliğimizin bilgisini verdi. Ayrıca, geçtiğimiz yıllarda daha çok müşteri ve tedarikçi entegrasyonlarıyla yönettiğimiz operasyonel sipariş süreçlerindeki verimliliği, bu yıldan itibaren, nasıl robotik süreç otomasyonuyla yapmaya başladığımızı ve buradan kazandığımız iş gücü verimliliğini de farklı iş geliştirme projelerine aktardığımızı paylaştı.

Zer Zirve 2018’de ki yabancı konuşmacımız Appvance.ai CEO’su Kevin Surace, yapılan çalışmalarda AI nasıl öğreniyor, satınalma alanında hangi başlıklarda kullanılabilir, hangi konuda insan beyninden daha avantajlı, hangi konularda geride, örneklerle sundu. Girişimciler ve inovasyon konusunda ise, kişilerin konfor alanlarından çıkmanın gerekliliklerini belirtti.

KoçSistem Genel Müdürü Mehmet Ali Akarca, konuşmasına dramatik bir başlangıçla dikkatli çekerek, dijital dönüşüm ve inovasyon sürecinde asıl öne çıkanın cesaret olduğunu vurguladı. Heryerde gördüğümüz örneklerin Türkiye için geçerli olmayabileceğini, bu örneklerin farklı uygulamalar ve cesaretle başlanabildiğinde hayata geçirilebileceğini iletti.

Ardından Gazeteci Yazar Serdar Kuzuloğlu, Dünya’dan ve Türkiye’den tüketicilerin alışveriş alışkanlıklarından örnekler vererek, ihtiyaç olmayan tüketimde hangi noktaya gelindiği konusunda örnekler paylaştı. Müşteri taleplerinin, ihtiyaçları doğrultusundan farklı bir sürece geçiş yaptığını belirtti. “Tüketim, yeni bir norma dönüştü” diyerek geçmişle günümüz arasındaki farka dikkat çekti.

Etkinliğimizde son olarak sahneye Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu çıktı. Zirvemizin zaman içinde konsept değişimini, Koç Topluluğun’da yeni teknolojileri nasıl kullanacağımızı değerlendirdiğimiz dijital dönüşüm kapsamında, geleceğe dönük öngörülerde bulunmaya çalıştığımız bir platform olarak değerlendirdiğini belirterek konuşmasına başladı.

Dijital dönüşümün topluluğumuzda en önemli stratejik önceliklerimizden biri olduğunu belirtti. Dünya’dan ve Türkiye’den örnekler vererek teknolojilerin birlikte kullanılarak alınacak faydanın artacağını ve asıl önemlisi, bu teknolojileri kullanarak iş modellerimizi dönüştürerek daha rekabetçi hale getirecek çözümleri bulacak noktanın insanın, çalışanın olduğuna vurgu yaptı. Sorgulayan, yenilikçi olan, üreten insanın en önemli faktör olduğunun önemini belirtti. Zer’in kaynak verimliliği ve ortak sinerji alanlarının değerlendirilmesi için fırsat yaratmak açısından önemli bir sorumluluğu olduğunu, dijital dönüşüme ayak uydurarak kendini yenilediğini ve hizmet yelpazesini genişlettiğini, zirvede aktarılan uygulamaların, şirketlere ilham vermesini dilediğini belirterek konuşmasını sonlandırdı.

Levent Bey’in konuşması sonrasında etkinlik kokteyl ile son buldu.

Sıradaki Haber