dijital donusum

Dijital Dönüşüm

Bilgi ve iletişim teknolojileri alanında yaşanan gelişmeler, ekonomik ve sosyal hayatın tüm cephelerinde her zamankinden daha önemli dönüşümlere yol açıyor. Bu dönüşüm, fırsatlar yarattığı kadar dışında kalanlar için varlıklarını ve sürekliliklerini tehdit eden riskler de oluşturuyor. Herhangi bir kurumun ya da sektörün bu dönüşümün dışında varlığını sürdürmesi artık mümkün görünmüyor.

KoçZer olarak parçası olduğumuz Koç Topluluğu’ndan aldığımız vizyonla ülkemizdeki birçok kuruma göre erken aşamada dijital dönüşüm yolculuğuna başladık. KoçZer’de yıllardır dijital alana yatırım yapıyoruz. Şirket olarak dijital dönüşümün gereklerini yerine getirmeyi ve bu alanda daima güncel kalmayı, özgün iş modelimizin teminatı olarak görüyoruz. İş modelimizde müşterilerimizle çözüm ortaklarımız arasında bir fayda köprüsü kurmayı hedefliyoruz. Dijital imkânlar, teknolojik yenilikler ve inovatif yöntemlerle, tüm paydaşlarımız için en yüksek faydayı sağlamaya odaklanıyoruz. Teknolojik yenilikleri takip ederek kendimizi geliştirmekle kalmıyor, bize uygun olan teknolojileri kendi iş alanlarımızda kullanmak üzere kaslarımızı devamlı geliştiriyoruz.

Küresel alanda rekabet eden iyi bir oyuncu olmak ve mevcut işlerimizde daha da güçlenmek için farklı kategorilerde ve iş modellerinde çalışmalar yürütüyoruz. Promena, Zervis, Araçiste, ZerOnline ve ZerLog markalarımız ile gerek bizim gerek müşterilerimizin gerekse tedarikçilerimizin iş süreçlerini kısaltıp verimliliği artırmaya çalışıyoruz. Teknolojik çözümlerimizi çağın gereklerine göre sürekli yenileyerek daha iyi hizmet sunmayı hedefliyoruz.

Geleceği Yakalayan Yeni Platform ve Uygulamalar

2013 yılında stratejik satın alma ve tedarikçi çözümleri platformumuz Promena’yı bünyemize katarak başladığımız kurumsal satın alma ve tedarik zinciri yönetiminde dijital çözümler sunma yolculuğuna, her geçen gün müşterilerimize ve tedarikçilerimize faydalı ürünler ekleyerek dijital alanda büyümeye devam ediyoruz. Hizmet sunduğumuz alanları dijital ürünlerle desteklemek en büyük hedefimiz. B2B e-ticaret ve online sipariş yönetimi sistemimiz ZerOnline, lojistik süreçlerinin uçtan uca takibini sunan ZerLog, akıllı takip sistemi ile daha yönetilebilir bir personel taşıma hizmeti deneyimi sunan Zervis ve kurumsal özel şoförlü araç talep etme uygulamamız Araçiste’yi bu vizyonla geliştirdik.

dijital donusum

Robotik Süreç Otomasyonu ile Hatasız ve Hızlı Süreçler

2018 yılından bu yana operasyon yapımızı güçlendirmek, manuel süreçlerimizdeki hata payını azaltmak ve insan kaynağımızı rutin süreçler yerine daha fazla motive olabilecekleri ve verimli çalışabilecekleri süreçlere yönlendirmek için robotik süreç otomasyonu (robotics process automation – RPA) ile manuel ilerleyen süreçlerimizi değiştirdik.

dijital donusum

PanZer’le Yeni İş Fikirleri

Geleceğe dönük yeni iş alanlarımızı keşfetmek ve mevcut işimizi farklı açılımlarla geliştirmek için PanZer ile çalışma arkadaşlarımızın proje grupları oluşturarak geliştirdiği yeni iş fikirlerini dinliyor, değerlendiriyor ve yatırım kurulu işleviyle destekliyoruz.