tedarikcilerimiz

Tedarikçilerimiz

KoçZer olarak müşterilerimiz ile tedarikçilerimiz arasındaki iletişimi hızlandırıp kolaylaştıran bir köprü görevi görüyoruz. Müşterilerimizin kurumsal satın alma ve tedarik zinciri yönetimi süreçlerini kesintisiz bir şekilde ve maliyet avantajı ile yürütmesini sağlarken, tedarikçilerimizin olası belirsizlikler karşısındaki endişelerini uzun dönemli anlaşmalar sayesinde gideren güvenli bir liman konumundayız.

KoçZer Tedarikçi Yönetim Sistemi’ne dahil olarak farklı sektörlerden pek çok şirkete kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilir, ürün ve hizmetlerinizi reklam ve pazarlama faaliyetlerinde bulunmadan geniş bir kitleye ulaştırabilir, böylelikle iş hacminizi artırabilirsiniz.

KoçZer Tedarikçi Yönetim Sistemi’ne nasıl katılabilirsiniz?

 • KoçZer Tedarikçi Yönetim Sistemi’ne katılmak isteyen firmalar buraya tıklayarak kullanıcı adı ve şifre oluşturup genel bilgi formunu doldurarak öz değerlendirme sürecine başvuruda bulunabilir. Öz değerlendirme sürecimiz tüm aday firmalara açık ve ücretsizdir.
 • Başvuru sonrasında Tedarikçi Yönetimi ekibimiz, başvuran firma ile değerlendirme kriterlerini paylaşır. Kriterler genel ve seçilen sektöre özel kriterler olarak ikiye ayrılır.
 • Kayıt aşamasını tamamlayan ve öz değerlendirmesi olumlu sonuçlanan firmalar, bağımsız denetim firması tarafından yapılacak doğrulama denetimi öncesinde KoçZer Tedarikçi Yönetim Sistemi üyelik ücreti ödemesini gerçekleştirir (Tehlikeli ve Tehlikesiz Atıklar için üyelik ücreti 7.500 TL+KDV, diğer tüm sektörler için 4.000 TL+KDV). Bağımsız denetim firması değerlendirme ücreti ve doğrulama sonucunun olumlu olması durumunda iki senelik üyelik ücreti bu bedele dâhildir.
 • Öz değerlendirme sonrasında ilgili kriterlere uygun görülen firmalar; bağımsız bir denetim firması tarafından ziyaret edilir ve sorulara verdikleri cevapların uygunluğu kontrol edilir.
 • KoçZer Tedarikçi Yönetim Sistemi'ne kayıt yapan firmalar doldurdukları soru formlarında verdikleri cevapların doğruluğunun Bağımsız Denetim Kuruluşu tarafından denetleneceğini kabul etmiş sayılırlar.
 • Öz değerlendirme veya denetim doğrulaması sonucu belirlenmiş kriterleri sağlayamayan firmalar, KoçZer Tedarikçi Yönetim Sistemi’nde yer alamaz ve KoçZer’e teklif veremez.
 • Öz değerlendirme ve doğrulama sonucu olumlu olan firmalar 2 yıl boyunca KoçZer Tedarikçi Yönetim Sistemi’nde kalır ve onaylı olduğu sektörlerde KoçZer'e teklif verebilir.
 • Tüm tedarikçiler, tekrar başvuru, öz değerlendirme ve kriterleri sağladıkları takdirde doğrulama adımlarından geçme hakkına sahiptir, bir sayı ve süre kısıtımız bulunmamaktadır.
 • Öz değerlendirme ve doğrulama sonucunda tedarikçilerimize verilen uygunluk statüsü iki yıl geçerlidir. Süre sonunda uygunluk ve doğruluk kontrolü tekrarlanır. Çalışma devam ettiği sürece veya yeni bir teklif verme sürecinde uygunluk statüsü şartı aranır.

KoçZer Tedarikçi Yönetim Sistemi nedir?

 • Sektördeki tüm aday firmaların teklif verebilmek üzere KoçZer’e eşit şartlarda başvurabilmelerini,
 • Tüm aday firmaların önceden belirlenmiş gereksinimler doğrultusunda eşit şartlarda değerlendirilmesini,
 • Genel ve sektörel kriterleri sağlayan tüm firmaların KoçZer onaylı tedarikçi havuzunda yer almasını ve KoçZer’in açtığı ihalelerde teklif verebilmesini sağlayan sistemdir.

Sorularınız için Tedarikçi Yönetim Sistemi Destek Hattı:

+90 216 556 01 98
tedarikcilerimiz

KoçZer Tedarikçi Yönetim Sistemi'ne Dahil Olmanın Şirketinize Sağlayacağı Avantajlar

 • Ürün ve hizmetlerinizi tanıtmak ve yeni müşteriler kazanmak için harcayacağınız zaman, kaynak ve maliyetten tasarruf edebilirsiniz.
 • 1000’i aşkın şirketi kapsayan müşteri portföyümüze kolaylıkla ulaşır, ürün ve hizmetlerinizi çok daha büyük bir kitleye tanıtarak iş hacminizi artırabilirsiniz.
 • Ürünlerinizi kurumsal siparişlerin online adresi ZerOnline platformumuza ekleyerek müşterilerimizin dijital kanallardan da ürünlerinize ulaşmasını sağlayabilirsiniz.
 • Uzman kadromuzun deneyim ve danışmanlığında sektörün yenilikleri hakkında bilgi edinebilir, kurumsal satın alma ve tedarik zinciri yönetimindeki yeni eğilimlerden haberdar olabilir, müşterilerimizin beklentilerini ve geleceğe yönelik ihtiyaçlarını öğrenerek ürün ve hizmetlerinizi bu doğrultuda şekillendirebilirsiniz.
 • Hizmet ve ürünlerinize dair değişikliklerin ve maliyet iyileştirme önerilerinin geniş kitlelere çok kısa sürede ulaşmasını sağlayabilirsiniz.
 • Kurumsal müşteri portföyümüz sayesinde geniş hacimli satışlar yapabilir, satış hacminize paralel olarak satın alma gücünüzü artırıp malzeme ve üretim maliyetlerinizi azaltabilirsiniz.
 • Stoklarınızı daha etkin yönetebilir, operasyonel verimliliğinizi artırarak zaman ve kaynaklarınızı daha etkin kullanabilirsiniz.
 • Uzun dönemli anlaşmalarla sürdürülebilir iş birliği fırsatları yakalayarak yatırımlarınızı ve gelecek dönemlerdeki üretim faaliyetlerinizi güvenle şekillendirebilirsiniz.
tedarikcilerimiz

Tahsilatlarınız Güvence Altında

Ticari süreçlerinizde aklınızı en çok kurcalayan ve sizi en çok yoran aşamanın tahsilat olduğunun bilincindeyiz. KoçZer olarak tedarikçilerimizle kurduğumuz iş birliğinde önceliğimiz, tahsilatların sözleşmelerle belirlenen sürelerde ve herhangi bir gecikme yaşanmadan gerçekleştirilmesi. Bu öncelik doğrultusunda tahsilat işlemlerinizi yakından takip ediyor, süreci herhangi bir kayıp yaşamadan güvenle tamamlamanızı sağlıyoruz. Garanti içeren sözleşmelerle hukuki haklarınızı güvence altına alıyoruz.

2018 yılında başlattığımız Tedarikçi Finansman Sistemimiz sayesinde, KoçZer ile çalışan tedarikçilerimiz banka kredi limitlerini zorlamadan, hak etmiş oldukları alacaklarını kendi istedikleri anda tahsil edebiliyor. Bu sayede zorlu ekonomik şartlarda dahi tedarikçimizin yanında yer almaya devam ediyoruz.

KoçZer’in güvenli ekosisteminde yerinizi alın, sürdürülebilir çözüm ortaklığıyla iş hacminizi artırın.

TEDARİKÇİMİZ OLUN