1 Ocak 2021 tarihi itibarıyla geçerli olacak görev değişiklikleri ve atamalar

ZER'DEN HABERLER

1 Ocak 2021 tarihi itibarıyla geçerli olacak görev değişiklikleri ve atamalar

08 Aralık 2020

Zer’de 2018 yılından bu yana, stratejik satın alma platformu Promena’nın satış, pazarlama, müşteri ilişkileri ve operasyonları, iş geliştirme ve ürün geliştirme faaliyetlerinin yönetiminden sorumlu olan ve Promena Hizmetleri Direktörü olarak görev alan Orçun Güven’in görev ve sorumluluk alanı genişledi.

Orçun Güven, 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren Promena’nın yanı sıra Zer’in de satış, iş geliştirme ve ürün geliştirme faaliyetlerini üstlenerek Satış ve Promena Hizmetleri Direktörü olarak görevine devam edecek. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Almanca İşletme Enformatiği bölümünde ve yönetici yüksek lisansını Koç Üniversitesi’nde tamamlayan Güven, kariyerine ilk adımı 2007 yılında Zer Merkezi Hizmetler ve Ticaret A.Ş.’de Sistem Geliştirme Uzmanı olarak atmıştır.

2018 yılından bu yana Zer’de Satış Direktörlüğü sorumluluğunu üstlenen Mert Atılgan ise 1 Ocak 2021 tarihi itibarıyla görevini Orçun Güven’e devrederek, Koç Topluluğu’nun otomotiv perakendeciliğinde lider şirketi Otokoç Otomotiv’e bağlı Birmot’ta Otomotiv Perakendeciliği Direktörü olarak görev alacak.

Genel Müdürümüz Mehmet Apak, söz konusu atamayı “Promena ve Zer’in satış, iş ve ürün geliştirme süreçlerini aynı çatı altında topladığımız bu önemli atama ile Zer’de kurum içi yetkinlik aktarımı süreci oluşturduğumuzu düşünüyorum. Farklı dinamiklere sahip iki ekibin buluşması, güçlü yönlerimizin aktarımını, zayıf yönlerimizin ise keşfini mümkün kılacak. Zer satış ekibi farklı sektörlerden müşteri kazanımlarını, satın alma uzmanlığını ve ZerOnline ile kazandığı online sipariş yönetimi yetkinliğini, global alanda faaliyet gösteren Promena ekibi ise kazandıkları çevik, esnek ve müşteri memnuniyeti odaklı iş anlayışını aktaracak. Bu kaynaşma, eminim ki sektörümüzde yeni iş anlayışları ve iş birlikteliklerine kapı açacak” sözleriyle değerlendirdi.

Güven ise yeni görevini şu sözlerle değerlendirdi: “Zer’in bünyesinde yer alan Promena markasının gelişiminde, sektörde yükselişinde ve teknoloji ile şekillenen yeni özelliklerinin kazanımında sahip olduğum sorumlulukları Zer’in diğer markaları ve iş ortakları ile birleştirecek olmak beni heyecanlandırıyor. İş ortaklarımız, Zer ve benim için bu yeni görevin çok keyifli bir yolculuk olmasını diliyorum.”

Ayrıca, 2008 yılında Zer’e katılan ve aldığı farklı sorumlulukların ardından 2018 yılından bu yana Uluslararası Lojistik Satınalma Müdürü olarak görev alan Okay Çinko, yeni yıl itibarıyla Zer’de Kalite ve Süreç Müdürü olarak görev alacak. Çinko’nun ataması ile Müşteri İlişkileri Birim Yöneticiliği de ilgili müdürlüğe bağlanarak Kalite ve Süreç Müdürlüğü yeniden yapılandırıldı.

Okay Çinko’nun yeni görevi ile boşalan Uluslararası Lojistik Satınalma Müdürlüğü görevine ise yine aynı bölümde 2018 yılından bu yana deniz yolu taşımacılığından sorumlu olan Emel Candaş Uslu atandı.