18 Kasım 2021

Ortak satın alma platformu perakendeye nefes oluyor

zer tampf ortak satin alma platformu is birligi

Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu ile pandemide birçok alanda zorlanan perakende sektörünün kayıplarının hızla telafi edilmesi için Federasyon üyelerini kapsayacak ortak satın alma platformuna imza attık.

Pandeminin etkilerini ağır bir şekilde hisseden perakende sektörü, müşteri kayıplarının yanı sıra tedarik zinciri, insan kaynakları ve operasyonel faaliyetlerde yaşanan sorunlarla mücadele ediyor. Bu zorlu süreç, perakendeciler açısından maliyet kontrolünü zorunlu kılıyor.

Organize perakendenin çatı kuruluşu Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu (TAMPF) ile perakende sektörünün mücadelesine güç kazandırmak için oluşturduğumuz ortak satın alma platformu ile Federasyon üyelerine; yerel ve uluslararası pazarlarda lojistik, ambalaj, malzeme satın alma ve personel taşıma hizmetleri, dijital satın alma platformlarının kullanımı gibi farklı kategorilerde maliyet avantajı, operasyonel kolaylık ve zaman tasarrufu sunmayı hedefliyoruz.  

Perakende sektörü ile gerçekleştirdiğimiz ortak satın alma platformu gibi benzer iş birliklerini farklı sektörlerde de hayata geçirmeyi planladığımızı belirten Genel Müdürümüz Mehmet Apak, “Müşteriler ve tedarikçiler arasında güvenli köprü vazifesi gören konumumuz, kurumsal satın alma ve tedarik zinciri yönetimi çözümlerimizle, 18 yılı aşkın süredir şirketlerin iş süreçlerini kolaylaştırıp hızlandırıyoruz. Çok sayıda sektöre etkin maliyet tasarrufu sağlıyor ve sürdürülebilir değer kazandırıyoruz. Sektörel iş birlikleriyle bu değeri daha da kalıcı hale getireceğimize inanıyoruz.” dedi.

Perakende sektöründe maliyet kontrolünün pandemi şartları nedeniyle her zamankinden çok daha fazla önem kazandığını vurgulayan TAMPF Yönetim Kurulu Başkanı Alp Önder Özpamukçu, “Pandemi döneminde yaptığımız araştırmalarda üyelerimizin en önemli mücadele alanlarının başında maliyet yönetiminin geldiğini gördük. Pandemi, sektörde kapanması zor yaralar açtı. Zer iş birliği ile üyelerimize ihtiyaç duydukları alanlarda maliyet avantajları sunan bir model geliştirdik. Ortak satın alma platformunun sektörümüze önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz.” dedi.

 

Paylaş