14 Ağustos 2021

‘’Saygın ödüllerle anılmamız büyümemizi destekliyor’’

zer sanem bayrakli orcun guven fast company business awards eki roportaji Satış ve Promena Hizmetleri Direktörümüz Orçun Güven ve İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Direktörümüz Sanem Bayraklı Fast Company dergisinin Business Awards ekine verdikleri röportajda, Zer’in ve stratejik satın alma platformu Promena’nın uluslararası alanda aldıkları ödülleri ve ödüllerin bilinirliğe etkisini paylaştı.


Kurumsal satın alma ve tedarik zinciri yönetiminde yenilikçi uygulamalarımız ve alanında lider platformumuz Promena ile uluslararası ödül ve değerlendirme programlarında öne çıktığımızı dile getiren Orçun Güven, “Ödüller ya da içinde yer aldığımız sıralamaları, müşterilerimize sunduğumuz hizmetin kalitesinin yanı sıra merkezinde olduğumuz ekosisteme sağladığımız katma değerin teyidi olarak görüyoruz. Satın alma dünyasına yönelik yürütülen küresel araştırmalar iyi yaptıklarımızı görmemizi, sektördeki eğilimleri keşfetmemizi ve iyileştirme gereken alanları fark etmemizi sağlıyor.” dedi.
 
Zer olarak Türkiye’de temsil ettiğimiz benzersiz iş modeli ve sektör liderliğinin küresel platformlarda da takdir edildiğini görmenin bizleri heyecanlandırdığını paylaşan Sanem Bayraklı, Zer’in iyi insan kaynakları uygulamaları ve çalışan memnuniyetine bağlı değerlendirmeler sonucunda iki önemli ödülü aldığını belirtti.  Bayraklı, “Great Place to Work kapsamında geçtiğimiz yıla göre güvenilirlik, saygı, hakkaniyet, gurur, takım ruhu ve bu yıl dahil olan COVID-19 kriterleri üzerinden 14 puanlık artış ile yüzde 80 seviyesine ulaşarak sertifikamızı aldık. 2021 yılında ayrıca 100-250 çalışan sayısı kategorisinde Türkiye’nin En İyi İş Yerleri arasında yer aldık. Bu da insan kaynakları uygulamalarında gelişimimizi taçlandıran başarılı sonuçlardan oldu.” dedi.
 
Güven, saygın ödüllerle anılmanın ve güvenilir değerlendirmelerde yer almanın küresel büyüme hedeflerimize yürürken bize destek olduğunu dile getirdi ve son bir yılda aldığımız ödüllerden örnekler paylaştı. Dünyanın çeşitli ülkelerinden birçok satın alma profesyonelinin üye olduğu satın alma ağı Spend Matters’ın hazırladığı ve satın alma alanında öne çıkan platformlara yer verdiği SolutionMap Raporu ve her yıl dünya çapında takip edilmeye değer gördüğü şirketleri sıraladığı “50 Procurement Providers to Watch” listesinde yer alan ilk ve tek Türk markası olmamızı Promena’nın küresel yolculuğunda önemli bir kilometre taşı olarak değerlendirdi.
 
Saygınlığına, objektifliğine ve titizliğine güvendiğimiz organizasyonların uluslararası ödül programlarında ya da listelerinde yer almayı önemsediğimizi, Avrupa ve Amerika merkezli ödül programlarını takip ettiğimizi dile getiren Güven, Promena ile başladığımız yurt dışı ödül yolculuğunda kurumsal e-ticaret ve sipariş yönetimi platformumuz ZerOnline ile devam etmeyi hedeflediğimizi paylaştı.
 
   TÜMÜNÜ OKU 

Paylaş