Stratejik satın alma çözümleri sektöründe Türkiye’nin ilk markası Promena.

promena

Stratejik satın alma çözümleri sektöründe Türkiye’nin ilk markası olan Promena, ölçülebilir katma değer sağlama hedefiyle 2001 yılından bu yana müşterilerine online satın alma ve tedarikçi çözümleri sunuyor. Özellikle e-satınalma, hızlı RFQ, e-ihale, harcama analizi, tedarikçi yönetimi ve pazaryeri modülleriyle öne çıkan Promena, profesyonel yaklaşımı ve tecrübeli ekibini yüksek teknolojiyle birleştirerek müşterilerine farklı projelerde ve binlerce kategoride tedarik zincirini uçtan uca yönetme imkan tanıyor.

promena

Satın Alma ve Tedarikçi Çözümleri Platformu

Şirketlerin mevcut tedarikçilerini tek bir platformda buluşturan Promena sayesinde, tedarikçiler kendilerine alternatif satış imkanları yaratırken, müşteriler ise portföylerinde olmayan tedarikçilere ulaşarak tedarikçi havuzlarını genişletiyor.

Dijital çağın artılarını satın alma süreçlerine başarıyla taşıyan Promena, sunduğu son teknoloji elektronik satın alma hizmetleriyle kurumsal şirketlerin tüm satın alma faaliyetlerinde sürdürülebilir avantajlar yaratmayı ve dijital dönüşümü sağlamayı hedefliyor.

Neden Promena Kullanmalısınız?

tab

Tek Tıkla Harcama Analizi

Talep, teklif, e-ihale, pazarlık, sözleşme ve ödeme… Promena’nın teknoloji çözümlerinden SpenDNA ile tüm bu süreçleri tek noktadan yönetin, analiz edin ve raporlayın. SpenDNA satın alma süreçlerinizi izliyor, ölçümlüyor, verilere dökerek raporlandırıyor ve rasyonel bir satın alma stratejisi oluşturmanız için analiz ediyor. Bu analizler şirketinizin gelir-gider dengesine ve dolayısıyla geleceğine yön vermenizi, satarken olduğu gibi alırken de kazançlı çıkmanızı sağlıyor.

tab

Teklif ve İhale Yönetimi

RFx ve e-İhale modülünün modern kullanıcı arayüzleriyle, teklif ve ihale yönetimi süreçlerinizi dijitalleştirin. RFx ve e-İhale modülü, tüm teklif alma süreçlerini etkin bir şekilde yürütmenizi sağlıyor. Hem açık artırma, hem de açık eksiltme usulüyle ihale düzenlemenize olanak tanıyor.

tab

Hızlı Teklif Toplama

Hızlı RFQ modülüyle, potansiyel tedarikçilerin gerekli standartları karşılamasını sağlarken, mümkün olduğunca fazla şirketten hızla fiyat teklifi toplayın. Tek bir talep etkinliğiyle farklı talepler için teklif toplayıp pazarlık detaylarını yöneterek tedarikçilerle kurum arasındaki iş süreçlerini önemli ölçüde azaltın.

tab

E-Satın Alma

e-Satın Alma modülüyle, talep, onay ve sipariş süreçlerinizi dijitalleştirin. Entegre katalog yapısıyla bütçe kontrollü onay akışları kurarak satın alma süreçlerinizi daha verimli yönetin. Talep, onay ve sipariş yönetimini tek noktadan yaparak satın alma deneyiminizi güçlendirin. Satın alma taleplerini, kataloğa tanımlı veya tanımsız kalemlerin yanı sıra ürün listesinden, kolay ve hızlı bir şekilde oluşturun.

tab

Tedarikçi Yönetimi

Tedarikçi Yönetimi modülüyle tedarikçi ana veri yönetimi, performans yönetimi ve risk yönetimi süreçlerinizi kolaylaştırın. Tedarikçi yönetimi ile tedarikçiler kayıtlarını kendileri oluşturduğundan, tedarikçi devreye alma süreci kolay ve hızlı hale gelir. Tedarikçi sınıflandırma yönetimi sayesinde farklı iş fırsatları yakalanabilir. Tedarikçi performansı gözlemlenerek kapsamlı değerlendirmeler yapılabilir. Risk faktörleri belirlenip modellenecek şekilde takip edilir. Farklı iş birliği modelleri için tedarikçilere görev atanabilir, birlikte planlama yapılabilir.

tab

Tedarikçi Ağı

Promena Tedarikçi Ağı; tedarikçilerin ürün ve hizmetlerini alıcı firmalarla buluşturmaya, alıcı firmaların ise tedarikçi ağını genişletmelerine olanak sağlayan elektronik bir fuardır.

Promena Tedarikçi Ağı ile tedarikçiler, sundukları ürün ve hizmetlerle ilgili yeni iş fırsatları yaratabilirken, alıcı firmalar da benzer ya da özdeş ürün ve hizmetleri çok sayıda tedarikçiden görüntüleyebiliyor. Promena Tedarikçi Ağı bu niteliğiyle alıcı firmalar için satın alma faaliyetlerinde kalite artışı ve daha yüksek tasarruf oranı, tedarikçiler için ise daha yüksek ciro ve sektörlerinde bilinirlik fırsatı sağlıyor.

Promena kullanıcısı nasıl olunur?

Promena’nın profesyonel yaklaşımı ve sunduğu yüksek teknoloji avantajıyla farklı projelerde ve binlerce kategoride tedarik zincirini uçtan uca yönetme imkanını tecrübe etmek için demo talep edebilirsiniz. Tüm satın alma faaliyetlerinizde sürdürülebilir avantajlar kazanmak için müşterimiz olabilirsiniz.