biz kimiz

KoçZer Hakkında

Kurumsal tedarik ve satın alma çözümleri uzmanı KoçZer, yeni uygulamalara öncülük ederek büyümeyi, satın almada mükemmellik prensibini süreçlerine yansıtarak tüm paydaşları nezdinde memnuniyet ve bağlılık yaratmayı önceliyor.

Geçmişimiz

Koç Topluluğu şirketlerinden KoçZer, faaliyetlerine 2003 yılında Beko Ticaret A.Ş. adıyla başladı. Çalışmalarını “Türkiye’nin en iyi, dünyanın ise önde gelen stratejik satın alma ve verimlilik merkezi” olma vizyonuyla yürüten şirket, 2007 yılında Zer Merkezî Hizmetler ve Ticaret A.Ş. adıyla tescillendi.

KoçZer olarak kurulduğumuz günden bu yana sektörel hakimiyetimiz, satın alma süreçlerindeki deneyimimiz, alanında yetkin uzman kadromuz ve yeni teknolojiler kullanarak geliştirdiğimiz uygulamalarla binlerce şirketin satın alma ve tedarik zinciri yönetimi sürecini yürüttük. 20 yıla yaklaşan satın alma deneyimimizle hem müşterilerimizin hem de tedarikçilerimizin maliyet, zaman ve işgücünden tasarruf etmesini sağladık. Yeni uygulamalara öncülük ederek büyümeyi ve iş ortaklarımızı da büyütmeyi amaçladık. "Satın almada mükemmellik" prensibimizi süreçlerimize birebir yansıtarak tüm paydaşlarımızda memnuniyet ve bağlılık yaratmayı hedefledik. Bu hedef doğrultusunda 2013 yılında satın alma ve tedarikçi çözümleri platformu Promena'yı bünyemize alarak müşteri ve tedarikçilerimiz için katma değer yaratmaya devam ettik.

Misyonumuz

Koç Topluluğu değerlerine uygun çalışma prensipleriyle adil, şeffaf ve yenilikçi bir satın alma ve tedarik zinciri yönetimi hizmeti sunmak ve güncel ihtiyaçlar doğrultusunda teknolojinin gelişimini hizmetlerimize uyarlayarak tüm paydaşlarımız için değer ve bağlılık yaratmak.

biz kimiz

Vizyonumuz

KoçZer’i her bir çalışanın benimsediği ortak hedefle, hissedarlarının ve iş paydaşlarının memnuniyeti için hizmet verdiği sektörlerde; alanında uzman insan kaynağı yetiştiren, sunduğu hizmetlerde yenilikçi yaklaşımla kendi teknolojisini üreten, küresel alanda rekabet edebilir bir şirket haline getirmek.

biz kimiz

Ödüllerimiz

Kurumsal şirketler ile tedarikçiler arasında köprü görevi gören, 20 bini aşkın tedarikçimizle satın alma ve tedarik zinciri yönetiminde optimum maliyet, güvenilirlik, izlenebilirlik ve etkin kaynak kullanımını sağlayan iş modelimizle, The Stevie International Business Awards 2021 programında “Kurumsal Ürün ve Hizmetler” kategorisinde “Yılın En İyi Şirketi” seçilerek altın ödüle, “Satış ve Gelir Yaratma Başarısı” kategorisinde gümüş ödüle ve “Farklılaşmış Hizmetler” kategorisinde bronz ödüle layık görüldük.

Ayrıca İngiltere’nin prestijli ödüllerinden Best Business Awards 2021 programında “En İyi Geniş Çaplı İşletme” ve “En İyi Tedarik Zinciri ve Satın Alma Yönetimi” kategorilerinde ödül aldık.

NEDEN KOÇZER?