Zervis

Akıllı servis

Koç Holding satın almanın merkezileştirmesi doğrultusunda 2006 yılında otobüs ve minibüs gibi personel taşıma aracı ihtiyaçlarına yönelik hizmetlerin satın almasını ortaklaştırdı. Bu ortak satın alma faaliyeti Zer üzerinden yürütülmeye başlandı.

Zer'in ihale yöntemiyle belirlediği fiyatlar ve fiyat değişimlerini öngörerek yaptığı sözleşmeler sayesinde personel taşıma hizmetlerinin satın alımında maliyet, zaman ve iş gücünden ciddi oranda tasarruf sağlanıyor. Bu kapsamlı hizmetle Zer; maliyetlerde verimlilik, taşıma araçlarında standardizasyon ve güzergâhların önceden belirlenmesi ile olası fazla km'lerin önüne geçmeyi hedefliyor.

Zervis ile bırakın teknoloji çalışsın

İşte bu akılcı satın alma çözümleri, Zer'in akıllı araç takip sistemi Zervis sayesinde teknolojiyle birleşiyor. Zer'in personel taşıma süreçleri için çağın ötesinde çözümler sunmak hedefiyle hayata geçirdiği Zervis, müşterilerine https://zervis.co/concento/ adresi üzerinden hizmet veriyor. Zervis ile personel servislerinin güzergâh kontrolünden araç içi doluluk oranına kadar, ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgilere hızlıca ulaşıp mesafe bazında hak edişleri otomatik olarak kolayca hesaplıyorsunuz. Bu çözüm odaklı sistem şirketinizin maliyet, zaman ve iş gücünden tasarruf etmesini sağlıyor.

Zervis'in akıllı sisteminin temelini oluşturan IoT teknolojisi ile şirketler, personel aracına yerleştirilecek bir sensör ve personele verilecek bir kartla şu verilere ve hizmetlere kolaylıkla ulaşabiliyor:

 1. Aracın içerisinde kaç kişi olduğu
 2. Araç içindeki kişilerin kimler olduğu
 3. Aracın doluluk oranı
 4. Aracın hangi hız ile gittiği
 5. Aracın kaç kez fren yaptığı ve nerelerde durduğu
 6. Aracın kaç km gittiği ve hak edişinin ne olduğu
 7. Ceza raporlamalarının yapılabilmesi
 8. Mobil uygulama ile personelin, aracın gelişini canlı olarak takip edebilmesi

Zervis'in maliyet, zaman ve iş gücü tasarrufu sağlayan avantajlı hizmetinden yararlanmak için iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

AKILLI ARAÇ TAKİP SİSTEMİ ZERVİS'İ KULLANMANIN ŞİRKETİNİZE SAĞLAYACAĞI AVANTAJLAR

 • Güzergâh yönetimi ile araçların hangi rotayı kullandığı ve hangi duraklara uğradığı tespit ediliyor.
 • Hizmet veren araçların belgelerine, sürücü bilgilerine ve kural ihlali raporlarına (hız, ani fren, gecikme vb.) anlık olarak ulaşılabiliyor.
 • Hangi araçta hangi çalışanların olduğu takip edilerek güzergâh bazında doluluk oranlarının optimizasyonu sağlanabiliyor.
 • Güzergâhlarda bulunan durakların tespiti ve aracın yaptığı km'nin takibi ile gerekli sefer yönetimi optimizasyonu kolaylıkla yapılabiliyor.
 • Araçlarda bulunan cihazlarla araç takibi ve hak ediş kontrolü sistematik olarak yapılıyor. Bu sayede taşıma süreçlerinde tam olarak kontrol sağlanıyor.
 • Mobil uygulama sayesinde çalışanlar servisin bilgilerine ve nerede olduğuna anlık olarak ulaşabiliyor. - Çalışanlar lokasyon yetkilisinin onayı ile kartlarını okutarak farklı bir güzergâha kayıt olabiliyor.
 • Çalışanlar güzergâhlarını, sürücülerini ve araçlarını puanlayıp yorumlayabiliyor. Böylelikle sorunlar kategorize edilerek daha kolay çözülüyor.
 • Çalışanlar tedarikçiye çağrı açarak yaşanan sorunu (puantaj itirazı, cezai işlem gibi) bildirebiliyor ve gerektiğinde uygulamayla ilgili destek alıyor.
 • Çalışanlara güzergâh, lokasyon ve vardiya bilgilerine ek olarak, şirketin paylaşmak istediği bütün ortak bildirimler yapılabiliyor.
 • Zervis ile insan kaynakları departmanı taşıma süreçlerini takip ederek ihtiyaç duyduğu bilgiye istediği an kolayca ulaşıyor. Böylece güvenliğe dair durumlarda veya olası kaza durumunda süreci sağlıklı bir şekilde yönetebiliyor. İlgili bilgilere hızlıca ulaşmak,gerekli denetimin yapılmasını ve ihtiyaç duyulan önlemlerin alınmasını sağlıyor.

DİĞER MARKALARIMIZ

ARAÇİSTE

Üç kolay adımda araç talebinde bulunarak günün her saati ulaşımınızı güvenle yapabilirsiniz. “araçiste” hayatınızı kolaylaştırmak için yaratıldı.

SPENDNA

Satın alma giderlerinin takibi şirketlerin bugüne ve geleceğe yön verebilmeleri açısından hayati değer taşıyor. Zer, raporlama programı SpenDNA ile giderlerinizi izleyebilmeniz ve analiz edebilmeniz için çağın ötesinde bir hizmet sunuyor.

PROMENA

Sektöründe Türkiye’nin ilk markası olan Promena, ölçülebilir katma değer sağlamak hedefiyle 2001 yılından bu yana müşterilerine stratejik satın alma çözümleri sunuyor. Özellikle e-satın alma, e-ihale, harcama analizi ve tedarikçi bilgi yönetimi modülleriyle öne çıkan Promena, profesyonel yaklaşımı ve tecrübeli ekibiyle müşterilerine farklı projelerde ve binlerce kategoride www.promena.net adresi üzerinden hizmet veriyor. 

ZERONLİNE

Tasarım ve arayüzü yenilenen ZerOnline, Zer tarafından anlaşması yapılan malzemelerin katalog olarak listelendiği ve sipariş verilebildiği, yenilikçi teknolojilerle tasarlanmış online sipariş yönetim platformudur. ZerOnline,  teknik endüstriyel malzemelerden ambalaj malzemelerine, ofis malzemelerinden teknolojik ürünlere birçok farklı kategoride ürünleri Zer’in satın alma hacminin yarattığı avantajlı indirim oranları ile sunuyor.