Hayalimiz Benzer İş Birliği Programı’nda yeni dönem başvuruları başladı

ZER'DEN HABERLER

Hayalimiz Benzer İş Birliği Programı’nda yeni dönem başvuruları başladı

11 Ağustos 2020

Türkiye’nin ilk ve en büyük satın alma şirketi olarak parçası olduğumuz Koç Topluluğu’nun benimsediği sürdürülebilirlik ve toplumsal sorumluluk ilkelerine uygun şekilde, faaliyet gösterdiğimiz iş alanlarında çevreye ve topluma değer yaratacak projeler geliştirmeyi hedefliyoruz.

Birçok farklı sektörden 500’ü aşkın müşterimiz ve 20 binin üzerinde çözüm ortağımız ile iş birliği kurarak, iş birlikteliklerimizden doğan etki gücümüzü daha iyi bir dünya ideali için değerlendirme hedefiyle 2019 yılında Hayalimiz Benzer İş Birliği Programı’nı başlattık.

Hayalimiz Benzer İş Birliği Programı, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarının 12. maddesi olan ‘Sorumlu Tüketim ve Üretim’ yaklaşımını merkeze alarak, Zer’in çözüm ortaklarını bu konuda düşünmeye ve yalnızca bireysel olarak değil, kurumsal olarak atılabilecek adımları keşfetmeye davet ediyor.

Çözüm ortaklarımız ve müşterilerimiz tarafından sorumlu tüketim ve üretim yaklaşımıyla ‘çevre ve doğal kaynakların korunması’ ve ‘yaşam biçiminin bu doğrultuda değiştirilmesi’ konusunda geliştirilen fikir ve uygulama projeleri sürdürülebilirlik alanında önde gelen isimlerden oluşan Seçici Kurul tarafından değerlendiriliyor. Etki potansiyeli, uygulanabilirlik, sürdürülebilirlik ve verimlilik başlıklarında olumlu değerlendirilen projeler, Zer çalışanlarından oluşan proje elçileri tarafından takibe alınıyor ve gelişimleri bir yıl boyunca izleniyor. Bir yılın sonunda başarılı görülen projeler ise ödüllendiriliyor. Programda geliştirilen ve ödüllendirilen projeleri iş ortaklarımız ile paylaşarak etki alanını genişletmeyi ve sorumlu tüketim ve üretim farkındalığını artırmayı hedefliyoruz.

2019 yılında Hayalimiz Benzer İş Birliği Programı’na 46 proje başvurusu yapıldı ve aralarından 6 proje izlemeye alındı. Mars Logistics-Duisburg Tren Projesi, Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri-Selpak Professional Geri Dönüşümlü Seri, Kıvanç Kimya-Çalıştıkça Siliniyoruz ve Sinema TV-Çevre 101 isimli projelerin takibi ve etkisini artırma çalışmaları sürdürüyoruz.

Hayalimiz Benzer İş Birliği Programı’nda yeni dönemde ise pandemi sürecinin de oluşturduğu bilinçle çevrenin ve doğal kaynaklarının korunmasının yanı sıra yaşam biçiminin değiştirilmesi başlığı altında insan hayatını iyileştirecek sağlık, fizik, sosyal ve kişisel standartların artırılmasına yönelik projelerin de programa dahil olmasını hedefliyoruz. Başvurmak için Zer resmi tedarikçisi olmanız ve proje ekibinizde Y kuşağı mensubu bir proje elçinizin olması yeterli.

Proje başvuruları 23 Ekim 2020 tarihine kadar devam ediyor. Detaylı bilgi için hayalimizbenzer.koczer.com sayfasını ziyaret edebilir, sitemizde yer alan başvuru formunu doldurabilir ve sorularınızı hayalimizbenzer@koczer.com e-posta adresinden iletebilirsiniz.

Geleceğimiz için sorumluluklarımız ortak, hayallerimiz benzer!