KWORKS COVID-19 Ekspres Programı’nın destekçileri arasındayız

ZER'DEN HABERLER

KWORKS COVID-19 Ekspres Programı’nın destekçileri arasındayız

03 Temmuz 2020


Satın alma alanında yeni iş geliştirme ve yatırım fırsatlarını takip etmek ve ileri aşama girişimlere mentorluk sağlamak amacıyla Koç Üniversitesi Girişimcilik Araştırma Merkezi’nin başlattığı KWORKS COVID-19 Ekspres Programı’nın destekçisi olduk.

İleri aşama girişimler, şirketler, kamu kurumları, STK’lar ve yatırımcıları bir araya getiren çevrimiçi eşleştirme ve hızlandırma imkânı sunan programda Genel Müdürümüz Mehmet Apak da jüri üyesi olarak yer alacak.

Üretimin ve tedarik zincirlerinin devamlılığı, istihdamın devamlılığı ve uzaktan çalışma teknolojileri, finansal devamlılık, temiz teknolojiler ve döngüsel ekonomi başlıkları altında otomotiv, ulaşım, beyaz eşya, tarım araçları, savunma, enerji üretim (genel), gıda, perakende, tarım, otel-restoran-turizm işletmeleri, insan kaynakları çözümleri, finans, e-ticaret, yazılım, bilişim, elektronik sektörlerinde faaliyet gösteren girişim ve destekçilerin yer aldığı programda COVID-19 süreci ve sonrası için yenilikçi çözümlerin üretimi hedeflenecek.

Program kapsamında seçilecek en iyi 10 iş birliği projesinin KWORKS’te bir ay boyunca düzenlenecek eğitimler, öğrenme ve planlama toplantıları, mentorluklar ve ilerleme toplantılarıyla proje ürünlerinin son halinin ya da ileri aşama prototiplerinin ortaya çıkarılması hedefleniyor. Bir ay sonunda girişimler kullanılabilir durumda ticarileşmeye hazır olan ürünlerini/hizmetlerini çevrimiçi demo etkinliğinde tanıtacak.

Zer olarak, işimizin ve dünyamızın geleceğini düşünerek yenilikçi iş fikirlerini desteklemeyi hedeflerimiz arasında görüyor, KWORKS COVID-19 Ekspres Programı’nın salgın sonrası sürece yönelik çözüm üretmede öncü adım olacağını düşünüyoruz.

KWORKS COVID-19 Ekspres Programı hakkında detaylı bilgi için tıklayın.